Adwokat do spraw rodzinnych

Rozwód i ustalanie praw do opieki nad dzieckiem stanowią niezwykle trudny czas i wydarzenie dla wszystkich osób, które w nim uczestniczą. Dlatego też niezwykle ważne jest znalezienie wsparcia z zewnątrz. Adwokat zajmujący się sprawą powinien nie tylko skutecznie dochodzić praw w sądzie, ale też zadbać o komfort psychiczny klientów przeżywających trudne chwile.

adwokat

W jaki sposób adwokat pomaga przy rozwodzie?

Gdy rozpada się małżeństwo, pojawia się wiele pytań i dylematów – a ich nasilenie jest tym większe, im więcej łączyło małżonków. Oczywiście najpilniejszą i najważniejszą zarazem kwestię stanowi prawo do opieki nad dziećmi, jeśli zdążyły pojawić się w związku. Istotny jest także podział majątkowy pomiędzy byłymi małżonkami. Pomóc może odpowiednia kancelaria adwokacka, która zaoferuje klientom usługi profesjonalnego prawnika. Dochodzenie swoich spraw w sądzie wiąże się z koniecznością poznania pewnych przepisów i praw, a osoby znajdujące się na życiowym zakręcie nie mają zwykle czasu i energii na zapoznawanie się z nimi. Adwokat jest właśnie tą osobą która dopilnuje, by pozew został złożony prawidłowo oraz będzie reprezentowała interesy strony przed sądem, walcząc o jak najlepsze dla niej warunki rozwodu. Jest też niezbędny w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, nawet jeśli małżonkowie nie zamierzają jej ustalać, może pomóc choćby w napisaniu pozwu.

Opieka nad dziećmi

Jeśli w małżeństwie są niepełnoletnie dzieci, sąd musi powierzyć opiekę jednej ze stron. Adwokat pozwoli zebrać argumenty za odpowiadającą klientowi decyzją i przedstawi je w sposób przekonujący sąd. Pomoże też wywalczyć godziwe alimenty, bez których często dość trudno jest funkcjonować osobie samotnie wychowującej niepełnoletnie dzieci.

Gdzie szukać odpowiedniego adwokata?

Zwykle kancelarie prawne oferują dość dokładny opis zakresu świadczonych usług. Warto też postawić na adwokata z polecenia, który już z powodzeniem brał udział w podobnych sprawach. Jeśli nie mamy takiego prawnika z polecenia można opierać się o opinie wyszukane w internecie. Wystarczy wpisać np: „adwokat Wrocław” i zobaczyć który prawnik jakie zbiera oceny i komentarze. Nie ma tez potrzeby śpieszyć się z wyborem – dobry adwokat to wsparcie, które trudno przecenić w trudnych chwilach. Ważne, by rozumiał motywy klienta i chciał walczyć o jego interesy, a przy tym potrafił dać mu poczucie bezpieczeństwa.

Ogrom formalności związanych z rozwodem – czy to podział majątku, czy opieka nad dziećmi, czy alimenty – ma prawo przerosnąć osobę znajdującą się w takim kryzysowym położeniu. Dlatego też warto rozważyć skorzystanie z pomocy kompetentnego, życzliwego adwokata. To pozwoli upewnić się, że wyrok który zapadnie będzie sprawiedliwy i korzystny.

Leave a Reply