Aktywny urlop

Jeżeli planujemy wypoczynek, a mamy już dosyć leniwego wylegiwania się na plaży za granicą, możemy udać się na wypoczynek rowerem. Na pewno jest to zdrowa forma relaksu, która poprawi naszą kondycję fizyczną oraz pozwoli się odstresować. Nasz kraj ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć z perspektywy rowerzysty. Wakacje w Polsce mogą być równie udane jak i te za granicą, pod warunkiem że wszystko sobie zaplanujemy.

wypoczynek-reoweremJakim rowerem na wycieczkę?

Pamiętajmy aby nie był to sprzęt z najniższej półki cenowej. Tutaj w parze idzie cena z jakością. Jeżeli nie mamy akurat funduszy na zakup nowego, możemy przystosować na wyprawę swój własny. Najlepiej żeby był górski, trekingowy bądź crossowy. Powinien on mieć lekki bagażnik przystosowany do montażu sakw rowerowych. Obciążenie takiego bagażnika to z reguły 15-25 kg. Bardzo ważne jest również dobre oświetlenie. Powinniśmy posiadać oświetlenie z przodu i z tył oraz używać go po zmroku oraz w miejscach takich jak tunel. Wybierając ramę roweru sięgnijmy po aluminiową. Koła na dłuższe wyprawy powinny mieć 36 szprych i dwu lub trzykomorowe obręcze. Opony dobieramy ze względu na teren po jakim mamy jeździć. Nie zapominajmy również o siodełku, musi być wygodne, najlepiej twardsze, bardziej sportowe. Warto przed samym wyjazdem odwiedzić serwis. Przygotowanie roweru w ten sposób zapewni nam komfort jazdy bez nieoczekiwanych niespodzianek.

Najciekawsze trasy rowerowe

Wakacje rowerem potrafią być niezwykle ciekawe, Polska ma do zaoferowania dużo pięknych krajobrazów. W Wielkopolsce czeka na nas Szlak Stu Jezior (ok. 110 km), chcąc poczuć klimat kresów wybierzmy się na Szlak Krawędziowy Roztocza a jeśli sprzyja nam nadmorski klimat, udajmy się z Łeby do Rozewia.Warto również odwiedzić polskie góry, choć trasy tam należą do bardziej wymagających.

Jeśli wszystko dobrze zaplanujemy, z całą pewnością urlop na dwóch kółkach będzie należał do udanych. Z dala od zgiełku miast i samochodów na trasach rowerowych możemy się wspaniale wyciszyć.

Leave a Reply