Zillertal na narty

Jesteś aktywnym turystą, pragnącym przeżyć wspaniały urlop w uroczym zakątku świata oraz poszaleć na ośnieżonych górskich szczytach? Zillertal dysponuje bogatą i nowoczesną infrastrukturą narciarską, tak więc każdy, nawet mniej doświadczony narciarz może doświadczyć tutaj ciekawej przygody i podszkolić swoje umiejętności.

Zima - Alpy wAustrii

Ośrodek położony jest w austriackich Alpach Tyrolskich i dla narciarzy stanowi raj. Wytyczono tutaj aż 165 km specjalnych tras zjazdowych. Stacja oferuje bezpłatne skibusy oraz 50 różnych kolejek linowych i wyciągów. Nartostrady są bardzo urozmaicone, najwięcej jest szlaków czerwonych i czarnych, jednak także początkujący narciarze znajdą tutaj coś dla siebie. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano także tor saneczkowy „Arena-Coaster” oraz liczący 7 km nocny tor saneczkowy Gerlosstein. Mayerhoffen, czyli ośrodek narciarski Zillertal 300 stanowi natomiast idealne miejsce do freeride’u. Znajduje się tu bowiem wiele szerokich i bezdrzewnych stoków. Największą atrakcją tego regionu jest wymagająca trasa Harakiri, nachylenie terenu wynosi tutaj aż 78%. U podnóża Olpereru znajduje się natomiast całoroczny snowpark wyposażony w różnego rodzaju przeszkody o wszystkich poziomach trudności. Również fani narciarstwa biegowego mogą spędzić w Zillertal niezapomniany, pełen emocji urlop. W Mayerhoffen wytyczono dla nich 20 km tras. W dolinie Zillertal mieści się także wspaniały lodowiec Hintertrux. Dziesięć regionów narciarskich połączonych jest superkarnetem. Tereny do narciarstwa zjazdowego występują na wysokości od 1300-2500 m n.p.m. Dla dzieci organizowane są różne atrakcje jak np. snow rafting, snow safari, które są później łączone z zawodami narciarskimi.

Malowniczy krajobraz, rześkie powietrze i moc atrakcji czekająca na każdego turystę w Zillertal sprawią, że zimowy urlop zapamiętasz na długo. Jeżeli jesteś miłośnikiem białego szaleństwa wybierz się do Austrii na narty. Zillertal dostarczy Ci niesamowitych emocji.

Leave a Reply