Egzotyczna Brazylia 1

rio-de-janeiro-cobacabana

Brazylia kusi egzotyką, wysokimi temperaturami oraz przepięknymi piaszczystymi plażami, na których można się zrelaksować i oderwać od rzeczywistości. Dzikość amazońskiej dżungli, szaleństwo w rytm lokalnej muzyki do białego rana i zwiedzanie oryginalnych obiektów – to tylko nieliczne atuty podróży w jeden z najbardziej odległych krańców świata.

Wybierając się na urlop do tego czarującego, zachwycającego magią barw kraju warto zawitać do światowej stolicy karnawału – Rio de Janeiro. To właśnie tutaj, na górze Corcovado, na wysokości ok. 710 metrów wznosi się jeden z cudów świata – 38 metrowa statua Chrystusa Odkupiciela. Ważnym obiektem jest także stadion Mario Filho, znany również jako Marcana oraz Sambodoro, podczas karnawału odbywają się tu prezentacje różnych szkół tańca. Zwiedzając miasto nie można pominąć klasztoru Mosterio de Sao Bento. Jest to obiekt wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, doskonały przykład brazylijskiego baroku oraz rokoko. Chwilę odpoczynku możesz spędzić w najstarszej kawiarni w mieście – Confeitaria Colombo. Została otwarta w 1894 roku i stanowiła kiedyś miejsce spotkań arystokracji oraz inteligencji. Pragniesz zaznać chwili relaksu na mieniącym się w blasku słońca złocistym piasku? W Rio czeka na Ciebie jedna z najwspanialszych plaż na świecie – Copacabana. Jest ona miejscem, w którym organizuje się wiele imprez kulturalnych i sportowych, m.in. noc sylwestrową. Jeżeli pragniesz spędzić niezapomniane, egzotyczne wczasy idealnym kierunkiem dla Ciebie jest właśnie Brazylia. Wycieczki po państwie, które stało się dla wielu stolicą rozrywki i relaksu zapewnią moc atrakcji. Podróżując po Brazylii dobrze jest zatrzymać się także w Sao Paulo. To miasto może pochwalić się przepiękną starówką z zabytkową architekturą z XVIII i XIX w. Bardzo ważnym obiektem jest tutaj Teatro Municipal łączący dwa style: barok i art noveau. Ponadto mieści się tutaj wiele zabytkowych kościołów i obiektów sakralnych tj. klasztor Sao Bento oraz kościoły Nossa Senhora da Luz, San Antonio oraz Katedra da Se – jeden z najstarszych obiektów sakralnych w Brazylii. Sao Paulo to także raj dla miłośników Formuły 1. To właśnie w tym mieście urodziły się znane legendy królowej sportów motorowych: tragicznie zmarły Ayrton Senna, Emerson Fittipaldi oraz Felipe Massa i Rubens Barrichello. Do dziś na położonym tutaj pomiędzy jeziorami torze Inertlagos odbywają się wyścigi z cyklu Grand Prix.

Brazylia kusi egzotyką, pięknymi plażami i mnogością zabytków. Jest to miejsce idealne, aby zorganizować niezwykłe wycieczki, które będzie się potem wspominać z uśmiechem na twarzy.

One comment on “Egzotyczna Brazylia

  1. Reply Zoltan Cze 26,2013 13:56

    Trzeba sobie zarezerować dobre miejsca żeby cokolwiek widzieć na Sambodromie – masa ludzi, wszystko skacze, śpiewa … ale fakt atmosfera jest dość gorąca

Leave a Reply